W dniu 23 lutego, z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego nasza Szkoła zorganizowała Dyktando. W Dyktandzie wzięło udział 108 uczniów naszej Szkoły, 10 pracowników Szkoły oraz 23 osoby dorosłe.

W dniu 2 marca zostali wyłonieni Mistrzowie i Wicemistrzowie Ortografii w swoich kategoriach. Nagrody wręczali Dyrektor Polskiej Szkoły im W. Podoskiego - pani Renata Bogusławski oraz sponsorzy Dyktanda: Ambasador RP w Kanadzie - pan Andrzej Kurnicki, Prezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej, okręg Ottawa - pani Elżbieta Komsta, Przewodnicząca Federacji Polek w Kanadzie, ogniwo nr 8 w Ottawie - pani Ewa Zadarnowska, Prezes Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Kanadzie, koło nr 8 w Ottawie - pan Jerzy Kulczycki oraz Prezes Fundacji Dziedzictwa Polskiego w Kanadzie - pan Tadeusz Kulisz.

Pięciolatki - p. Marianna Sówka

Bardzo Mali Mistrzowie Ortografii

  • Every Babineau
  • Jessica Duford
  • Pola Skubicha
  • Alexandra Siepka
  • Adrian Zaremba

Klasa 1 - p. Jolanta Bandrowska

Mali Mistrzowie Ortografii

  • Natalia Małecka
  • Maxim Kogutowicz
  • Grace Gagnon
  • Maksimilian Fadiejew

Klasa 2 - p. Agata Morchat

Mali Mistrzowie Ortografii

  • Izabella Zaremba
  • Julianna Stach

Klasa 3 - p. Urszula Magdziak

Mali Mistrzowie Ortografii

  • Alina Borowiec
  • Isabela Hawrylak
  • Sophie Otręba
  • Jędrek Hałaj

Klasa 4 - p. Sławka Bielska-Kośmider

Mali Mistrzowie Ortografii

  • Emilia Kusiak-Wołosewicz
  • Oliwia Olas

Mali Wicemistrzowie Ortografii

  • Oliwia Kogutowicz
  • Antoni Szymczyk
  • Tosia Nicałek

Klasa 5 - p. Agnieszka Czerniakow

Mały Mistrz Ortografii

  • Tomasz Lerch

Mali Wicemistrzowie Ortografii

  • Hanna Wieczorek
  • Emilia Szymczyk
  • Dawid Magado

Klasa 6 - p. Maria Smętny-Sowa

Mały Mistrz Ortografii

  • Jakub Mikołajczyk

Mali Wicemistrzowie Ortografii

  • Ewa Rakowski
  • Bartłomiej Szerszeń

Klasa 7 - p. Aleksandra Skubicha

Mały Mistrz Ortografii

  • Ada Pietryga

Mały Wicemistrz Ortografii

  • Carolina Groulx

Klasa 8 - p. Aleksandra Skubicha

Mały Mistrz Ortografii

  • Natalia Szymczyk

Mały Wicemistrz Ortografii

  • Erin Trembowska

Klasa Konwersacyjna - p. Maria Marchwica

Mały Mistrz Ortografii

  • Maria McEachern

Mały Wicemistrz Ortografii

  • Nathaniel Zaremba

Kurs Kredytowy Level 1 - p. Urszula Gozdowska

Mały Mistrz Ortografii

  • Martyna Chmura

Mali Wicemistrzowie Ortografii

  • Jan Wołowski
  • Emilia Rutkowska
  • Anna Marchwica

Kurs Kredytowy Level 2 - p. Magdalena Bronowska

Mały Mistrz Ortografii

  • Aleksander Kucy

Mały Wicemistrz Ortografii

  • Julia Piraszewska

Kurs Kredytowy Level 3 - p. Magdalena Bronowska

Mały Mistrz Ortografii

  • Viktor Woźniak

Mały Wicemistrz Ortografii

  • Madison Demorest

Dyktando dla Dorosłych

Wyróżnienie - "za determinację"

  • Kamila Kashara
  • Christian Kashara

Dyktando dla Dorosłych

Wyróżnienie - najstarszy uczestnik

  • Bronisław Rudak

Dyktando dla Dorosłych

Pracownik Szkoły

Wicemistrz Ortografii

  • Halina Zawadzka-Wójcik

Dyktando dla Dorosłych

Pracownik Szkoły

Mistrz Ortografii

  • Urszula Gozdowska

Dyktando dla Dorosłych

Nagroda Główna

Wicemistrz Ortografii

  • Elżbieta Daniel

Dyktando dla Dorosłych

Nagroda Główna

mistrz Ortografii

  • Anna Dworzyńska-Hałaj